Skip links

Data Center Altyapı

Günümüzün son hızla ilerleyen teknolojik gelişmeleri ve sürekli genişleyen internet uygulamaları, Kuruluşların hem yatırım hem de işletme maliyetlerini aynı hızla arttırmaktadır. Özellikle sunucu ve ağ ekipman ürünlerinin çoğalması ve buna paralel artan band genişliği gereksinimi beraberinde yer sıkıntısı ve güvenlik sorunları doğurmuştur.

Yedigün Bilişim, Sunduğu profesyonel datacenter çözümleri ile kuruluşların her türlü sunucu ve Telekomünikasyon ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Tasarımlanan altyapımızın farklılaştığı noktalar şunlardır:
“ Gerçek Kesintisizlik + Ölçeklenebilirlik + Yedeklilik + Yük Paylaşımı “

Veri Merkezleri ve sistem odalarının verimliliğini arttırmak için ortam izleme, Güç yönetimi, Uzaktan yönetim ve yedeklilik konusunda uygun çözümler verilmektedir. Tek bir yazılım ve uzaktan erişim ile Ortam izleme, PDU ve soğutma sistemi gibi tüm cihazlarınızı kontrol etmeniz mümkündür. Datacenter projeleriyle enerji verimliliği yüksek, Yönetilebilir, Ölçeklenebilir komple çözümler üretir. ’’Yalıtılmış Soğuk & Sıcak Koridor’’ Uygulamaları sayesinde Datacenter uygulamalarında yüksek enerji verimliliği ve düşük işletme maliyetleri sağlar. Datacenter uygulamalarında kullanılan güç dağıtım birimleri olan PDU’lar Aktif cihazların enerji bağlantı noktası olarak hizmet verirler, enerjinin izlenmesini ve yönetilmesini sağlar.