Skip links

Telefon Santrali

Müşteri ihtiyaçlarına göre değişen esnek kapasite seçenekleri sunmak için tasarlanan IP Telefon ve TDM PBX çözümleri sağlanmaktadır. Yedigün Bilişim olarak IP, PBX Telefon santralleri ve bu santraller üzerinde çalışan IP Networking, Call Center, IP Telefon, ISDN Network DECT Telefon uygulaması, Ses kayıt sistemleri, CTI uygulamaları ile Hastane, Otel, Üniversite, Resmi Çözümler ile yazılım entegrasyonları hizmetlerini sunmaktayız.

PBX ÇÖZÜMLERİ

Kurum içi kullanılan telefon santrallerine genel olarak PBX (Private Branch Exchange) denir. PBX, Müşterinin sahibi olduğu ve yönetimini yaptığı telefon santralidir. Organizasyonun içindeki dahili görüşmeleri ve organizasyonun dış dünya ile harici görüşmelerini anahtarlayan ve yönlendiren sistemlerdir. Bu özelliği nedeni ile firma dahilinde çalışanlara hangi ölçüde arama yetkisi verilebileceği ayarlanabiliyor. PBX ile bütün görüşmeleri yönetebilmekle beraber kurumun ihtiyaç duyabileceği konferans, Tekrar arama, Yönlendirme ve çağrı alma gibi niteliklere sahip bulunmaktadır. Bu özellikler için normalde telefon şirketine ücret ödenirken, Firmalar bu avantajları PBX ile ücretsiz çözebilmektedir.

IP TELEFON ÇÖZÜMLERİ

IP Telefonu, Bir IP veri ağını, Tek bir ses ve veri ağı üzerinden tüm şirket çapında sesli iletişim sağlamak için kullanır.

Veri, Ses ve görüntülü iletişim servislerinin tek bir ağ üzerinde bu şekilde birleştirilmesi beraberinde kuruluş maliyetlerinin düşmesi, destek ve konfigürasyon prosedürlerinin basitleşmesi ve uzak sitelerin ve şubelerin kuruluş ağının imkanlarına daha yüksek oranda entegre olması gibi faydaları getirmektedir.