Skip links

Sunucu Sanallaştırma

Yedigün Bilişim Ailesi Olarak kurum bünyesinde ihtiyaç duyulan güvenlik duvarı yazılımları, uygulamalar için gerekli sunucular ve bu sunucuların sanal ortama alınması, yedekliliklerinin sağlanması için uygun hizmetler verilmektedir.

SUNUCU

Günümüzde birçok işletmenin yaşanacak bir felaket öncesi ve sonrası yapılması gerekenlere ait henüz bir yazılı prosedürleri ve planları bulunmamaktadır. Hatta hala daha bir çok işletmenin şu an kullandıkları bir yedekleme çözümü bile bulunmamaktadır. Biz Müşterilerimizin iş süreçlerini inceleyerek, Mevcut ve potansiyel risklerini tespit ettikten sonra bu bilgiler çerçevesinde iş sürekliliğini sağlayacak planlamanın yapılması, Bu planların projelendirilmesi ve bu projenin uygulanmasını sağlamaktayız. Uygulama sürecinde seçilen doğru teknoloji ve ürünlerin kurulumu ve testleri yapılmakta, Eğitimi verilmektedir.

Yedigün Bilişim Merkezi Blade iş istasyonu Yaklaşımı, iş istasyonu Kullanımına, Görev açısından önem taşıyan güvenlik ve çalışma sürekliliği getirir. Yüksek performanslı Blade iş istasyonları, istemci cihazlara şifrelenmiş grafik veriler gönderir. Bu, Sistem hırsızlığının veya kaybının yanı sıra yerel sabit sürücülerden, Çıkarılabilir ortam sürücülerinden ve Usb gibi veri arabirimlerinden kaynaklanabilecek güvenlik açığı risklerini’de En alt düzeye indirir. Ayrıca birden çok blade, Birden çok site yeteneği iş sürekliliğini geliştirir; Yönetim araç takımı’da BT Ekibinize etkili ve uzman düzeyinde denetim sağlar.

STORAGE

Yedigün Bilişim olarak bu alandaki misyonumuz, Kurumların bilgi işleme altyapılarını kurma ya da yenileme aşamalarında onlara danışmanlık vererek doğru sistemlerle çalışmaya başlamalarını ya da var olan sistemlerinin en az yatırımla Fiyat/Performans açısından onlar için daha da verimli hale getirilmesini sağlamaktır. Bu danışmanlıkta izlediğimiz yöntem, Gelişen tüm teknolojilerin en kısa zamanda müşterilerimize aktarılması, yapacakları seçimler sırasında, önlerindeki alternatiflerin aralarındaki farkların onlara faydaları açısından olabildiğince somut verilerle ortaya konmasıdır. Uzman kadromuz, yapılan seçimin en iyi şekilde işletilmesi için, Seçilen sistemlerin kuruluşuna destek verme veya kuruluşu üstlenme ve işletim sırasında çıkabilecek sorunlarda da müşterilerin yanında olarak sorun çözme hizmetleri vermektedir.

FIREWALL/GÜVENLİK

Bilişim dünyasının hızla ilerlemesiyle birlikte günümüzde elektronik ortamdaki bilgilerin önemi gün geçtikçe vazgeçilmez bir hale gelmektedir. Elektronik ortamdaki bu bilgiler kurumlar veya şahıslar için çok önemli bir hal almakta, Bu bilgiler zarar gördüğünde veya kötü niyetli kişilerin eline geçmesi ya da bu bilgilere zarar gelmesi durumunda maddi anlamda çok büyük kayıplar vermektedir. Bununla beraber elektronik ortamda risk altında olan; Hazırlanan raporlar, Muhasebe kayıtları, Veri tabanları, olduğu gibi banka bilgileriniz hatta kişisel bilgileriniz de olabilmektedir. Yedigün Bilişim olarak bilgilerinizi korumak için sizlere sistemler önerebilir bu sistemlerin en verimli halde çalışacak durumda tasarımlarını yapabilir ve bu sistemleri çalışır halde sizlere sunabilmekteyiz.