Skip links

Office 365 Kurulum Nasıl Yapılır?

Office 365 Kurulum Teknik Destek İşlemleri

 

Microsoft 365 nedir?

Microsoft 365 Office programı ne işe yarar, neden ihtiyaç duyulur, ne gibi faydaları mevcuttur, office 365 kurulum ücretli midir, hangi alanlarda kullanılır, Türkçe sürümü var mıdır? Microsoft 365 Office için günümüzde en çok sorulan sorular özetle bunlardır. Microsoft 365 Office, dünyanın en büyük bilgisayar şirketi olan Microsoft’un platform çözümüdür. Günümüzde bir milyara yakın bilgisayar, tablet bilgisayar, laptop ve akıllı cep telefonu kullanıcısı işlerini ve eğlence isteğini bu platform sayesinde yerine getirmektedir. Özetle dünyanın en yaygın sistemlerinden biridir.

İsmindeki 365 rakamı ne anlama gelmektedir?

İsminin 365 olması bir yılda bulunan gün sayısına ithafendir. Ürün, her anınızda yanınızda olabileceği için bu rakamla isimlendirilmiştir. Hem tablet, hem telefon, hem laptop hem de masaüstü bilgisayarınızdan (kısaca internetin olduğu her yerden) erişebildiğiniz için adının da hakkını vermektedir.

Microsoft 365 Office ne işe yarar?

Microsoft firmasının sahibi olduğu Office 365, kısaca elektronik postalarınıza, çalışma takviminize, rezervasyon ve hatırlatmalarınıza, görüntülü toplantılarınıza, bunun yanı sıra Microsoft’un programları olan Word Office’e, Excel hesaplamalar ekranına, slayt gösterileri ve veya sunumlar hazırlayabileceğiniz Power Point ve bunun gibi programlara anında ulaşabileceğiniz, aynı zamanda görüntülü sohbet edebileceğiniz, bütün dosyalarınızı çok yüksek bir hafıza dahilinde toplayabileceğiniz bulut alanıdır. Bulut, her türlü dökümanı toplayabileceğiniz donanımlı bir platformdur. İngilizce olarak Cloud şeklinde ifade edilmektedir.

Hangi aplikasyonlar ücretlidir, hangileri ücretsizdir?

Microsoft’un en donanımlı ürünlerinin başında gelen 365 Office’i firmamız tarafından sorunsuz ve de oldukça hızlı bir şekilde bilgisayarınıza dahil edebilirsiniz. office 365 kurulum sayesinde, yalnızca kullandığınız kişi müddetince ödeme yaparak sırasıyla; Microsoft Exchange Online, Microsoft Lync, Microsoft Share Point Online ve Office Web Apps gibi iş dünyası uygulamalarından faydalanmanız son derece mümkündür. Günümüzde milyonlarca büyük şirket bu program sayesinde binlerce dosyayı tek bir alanda toplamaktadır. Bu sayılan uygulamaların istediğiniz sene sürümüne geçmeniz de olasıdır. İster son sürümünü, ister daha alışkın olduğunuz eski bir sürümü çalışmalarınız için kullanabilirsiniz. Bir sürümü denedikten sonra memnun kalmadığınız takdirdeyse hiçbir ücret farkı ödemeden eski veya yeni bir sürüme de geçiş yapabilirsiniz.

Herkes Microsoft 365 Office’i ortak olarak kullanabilir mi?

Bütün bunların yanı sıra Microsoft 365 ile istediğiniz bir ekiple eş zamanlı veya farklı zaman içinde ortak olarak da kullanabilirsiniz. Ürünü hem mobil olarak cep telefonunuzdan, tabletinizden ya da laptop ve masa üstü bilgisayarınızdan sorun yaşamaksızın kullanabilirsiniz.

Web sitenizi yaratabilirsiniz

Office 365’in bir diğer dikkat çekici özelliği ise web sitesi ayrıcalığıdır. Bu paket sayesinde dilediğiniz özelliklere sahip bir web sitesi oluşturabilir, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunun için paketin içinde bulunan Microsoft 365 Share Point programından yararlanabilirsiniz. Program profesyonel bir web sitesi yaratımında 2017 yılına kadar geliştirilmiş her türlü özelliğe sahiptir. Ayrıca oldukça kolay ve yapıcıdır. 365 ürünü, plan plan ayrılmıştır. Buna göre Plan E 3 paketi içinde şu servis ve aplikasyonlar yer almaktadır:

– Azure Rights Management

– Office 365 Pro Plus

– Office Online

Üründe Plan 2 adlı pakette ise iş hayatı ve profesyonel çalışma alanı ile ilgili şu servis ve aplikasyonları bulabilirsiniz:

– Lync Online

– SharePoint Online

– Exchange Online

1 TB alan bedava alan

Office 365’i satın aldığınızda otomatik olarak 1 TB One Drive alanınızı kullanmaya başlayabilir, burada ücretsiz olarak istediğiniz dosya türlerini sonsuza kadar depolayabilirsiniz.

Kafanıza takılan her soruyu sorabilirsiniz

Firmamızdan Microsoft 365’i satın aldığınız takdirde kafanıza takılan her soruyu anında online müşteri hizmetlerinden sorabilir, merak ettiğiniz konularda danışabilirsiniz. Ürünü geliştirmek açısından talep ve önerilerinizi de firmamız aracılığıyla iletebilirsiniz.

Bilgisayarınıza zarar vermeyin

Programın onlarca dil seçeneği olduğu gibi tamamiyle Türkçe hizmeti veren sistemi de mevcuttur. Tercih tamamen sizindir. Microsoft 365’i tam donanımlı kullanabilmek, yasal sorunlarla karşılaşmamak ve bilgisayarınıza geri dönülmez zararlar verebilecek virüslerle karşılaşmamak için firmamızdan satın almanızı tavsiye ederiz.

Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz

Office 365 programı öğretmen, öğrenci ve okullara ücretsiz olarak verilmektedir. Bunun için sonu “edu.tr” olan bir mail adresinizin olması yeterlidir. Aynı şekilde Microsoft 365’i ücretsiz edindiğinizde de otomatik olarak 1 TB büyüklüğündeki One Drive hesabınız aktive edilebilmektedir.